Szukaj

Zaloguj

Zaloguj się

Jesteś nowym klientem?

Zarejestruj się

Szukaj

Zaloguj

Zaloguj się

Jesteś nowym klientem?

Zarejestruj się
Strona Główna/Artykuły/Bezpieczne drogi naturalnych lekarstw

TRANSPORT I SPEDYCJA

Bezpieczne drogi naturalnych lekarstw

Bezpieczne i pewne międzynarodowe łańcuchy dostaw mają kluczowe znaczenie dla sektora farmaceutycznego. We współpracy z firmą A.Vogel, producentem naturalnych lekarstw, firma DACHSER wdrożyła własne, zorientowane na jakość rozwiązanie  logistyczne o wartości dodanej. DACHSER zaproponował maksymalną elastyczność – pakowanie preparatów ziołowych w różne pudełka transportowe w zależności od pory roku.

„Sama natura jest najlepszym lekarzem”- te słowa mądrości przypisuje się Hipokratesowi, greckiemu lekarzowi często nazywanemu „ojcem medycyny”. Lecznicza moc roślin jest doceniana od tysiącleci. Dla szwajcarskiego pioniera naturalnej medycyny Alfreda Vogla (1902–1996) przyroda była „ulubionym uniwersytetem”. Dlatego firma, którą założył, produkuje preparaty roślinne, produkty odżywcze i suplementy oparte na świeżych, organicznych składnikach. Ich odbiorcami są zwolennicy medycyny naturalnej w wielu krajach na całym świecie.

Ziołolecznictwo, zwane również fitoterapią (po grecku phyton oznacza roślinę) to rynek wart miliardy. Środki roślinne są najczęściej wybierane przez osoby cierpiące na przeziębienie, ale są również popularne w leczeniu i zapobieganiu innych chorób układu oddechowego, kojeniu nerwów oraz są skutecznym sposobem na poprawę trawienia.

Z punktu widzenia logistyki nie są to produkty łatwe w transporcie. Podlegają one tym samym standardom dobrych praktyk dystrybucji, co inne leki. „Widzimy, że nacisk na kontrole – ze strony różnych władz, zarówno w Szwajcarii, jak i za granicą, ale przede wszystkim ze strony klientów – firm z tej branży stale rośnie” – mówi Samuel Haller, Country Manager Air & Sea Logistics w Szwajcarii.


01.01.2021

Podziel się:

Zobacz również


Przeczytaj