Szukaj

Zaloguj

Zaloguj się

Jesteś nowym klientem?

Zarejestruj się

Szukaj

Zaloguj

Zaloguj się

Jesteś nowym klientem?

Zarejestruj się
Strona Główna/Artykuły/ALDI z centrum logistyczno-dystrybucyjnym na Mazowszu

MANAGEMENT, STORAGE

ALDI z centrum logistyczno-dystrybucyjnym na Mazowszu

Sieć handlowa ALDI uruchomi trzecie centrum dystrybucyjne w Polsce. W podwarszawskim CTPark Warsaw Emilianów powstanie magazyn centralny o powierzchni 43 000 mkw. Jego otwarcie zaplanowano na I kwartał 2026 r.


Data publikacji: 07.05.2025

Data aktualizacji: 07.05.2025

Podziel się:

Otwarcie centrum dystrybucyjnego w Emilianowie to strategiczny krok w rozwoju logistyki ALDI w Polsce. Dzięki nowej lokalizacji znacząco zwiększymy elastyczność i sprawność naszych dostaw w centralnej i północno-wschodniej części kraju. Co równie ważne – inwestycja pozwoli nam być jeszcze bliżej klientów, a tym samym szybciej reagować na ich potrzeby – mówi Wojciech Łubieński, Prezes Zarządu ALDI Polska.

W 2024 roku ALDI otworzyło blisko 60 nowych sklepów. Obecnie w całej Polsce ma ich ponad 360. W tym roku planowane są kolejne otwarcia, między innymi w stolicy. Skala ekspansji oraz rosnąca popularność marki w środkowej i północno-wschodniej części kraju sprawiły, że uruchomienie głównego centrum dystrybucyjnego w pobliżu Warszawy stało się kolejnym krokiem w optymalizacji łańcucha logistycznego. ALDI zajmie niemal cały budynek WEMI01 w, należącym do CTP, parku biznesowym w Emilianowie.

Dzięki specjalnej strefie chłodniczej, około 25% dostaw sieci ALDI będzie realizowanych w warunkach kontrolowanej temperatury, co pozwoli jeszcze lepiej zadbać o świeżość oferowanych produktów przez dyskontera. Prawie 90 ramp rozładunkowych umożliwi sprawną obsługę logistyczną, a odciążenie istniejących centrów w Bydgoszczy i Chorzowie skróci czas dostaw do sklepów zlokalizowanych w województwach: mazowieckim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, łódzkim i lubelskim.

O skali inwestycji mogą świadczyć konkretne rozwiązania: technologia przeładunku w łańcuchu chłodniczym (cold chain logistics), obsługa przyjęć i wysyłek kilkuset samochodów każdego dnia, dostępność miejsc postojowych dla prawie 70 pojazdów ciężarowych czy instalacja fotowoltaiczna o mocy 500 kWp – mówi Piotr Flugel, Managing Director w CTP Polska.

Obiekt będzie także wyposażony w – wykraczające poza standardowe – zabezpieczenia przeciwpożarowe, między innymi umożliwiające oddymianie transferowe mroźni. Duży nacisk zostanie też położony na efektywne zarządzanie energią. W tym celu wykorzystywane będzie ciepło odpadowe generowane przez instalację chłodniczą glikolową. Aby zoptymalizować procesy termodynamiczne zostaną zainstalowane wymienniki ciepła, które pozwolą na wykorzystanie tzw. ciepła odpadowego do ogrzewania posadzki pod mroźniami oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej.
Źródło: CTP Polska

Zobacz również


Przeczytaj