SUPPLY CHAIN, INTELIGENT TECHNOLOGIES, STORAGE
Wygładzanie krzywej w celu uzyskania maksymalnej wydajności
Realizacja zamówień e-commerce jest podatna na liczne i często gwałtowne skoki popytu, co powoduje, że sprzedawcy detaliczni stoją przed poważnymi wyzwaniami w obszarze pakowania. W jaki sposób firmy mogą złagodzić krzywą i poradzić sobie z tymi szczytami, gdy zasoby siły roboczej są ograniczone?
Data publikacji: 23.09.2024
Data aktualizacji: 23.09.2024
Podziel się:

Okresy szczytowe wystawiają na próbę cały proces realizacji i dostawy, nigdzie nie jest to bardziej odczuwalne niż w obszarze pakowania. Prace wykonywane ręcznie, takie jak składanie pudełek, pakowanie, ważenie, zaklejanie i etykietowanie, to powolny proces, a niewielu spedytorów ma miejsce lub dostępną siłę roboczą, aby stworzyć dodatkowe stanowiska pakowania na zaledwie kilka dni pracy. Jak wszystkim wiadomo, znalezienie elastycznej siły roboczej, dostępnej w krótkim czasie przyprawia o duży ból głowy. Jak więc sprzedawcy internetowi mogą zareagować na wspomniane skoki popytu? Argumenty przemawiające za większym wykorzystaniem automatyzacji w obszarze pakowania są przekonujące.
Jednak proste maszyny z ograniczeniami rozmiarów pudełek, używające tylko jednego rozmiaru opakowania, nie są w stanie obsłużyć szerokiej gamy produktów i wielkości zamówień, z jakimi spotyka się większość sprzedawców internetowych. Rezultaty często mają twarz marnotrawstwa.
Nie marnuj…
Szacuje się, że 60% dostaw w handlu elektronicznym składa się w co najmniej w jednej czwartej z pustych przestrzeni lub po prostu powietrza. Konsekwencje są negatywne – marnotrawstwo materiałów, większe ryzyko uszkodzenia produktów i negatywny wpływ na wizerunek marki – co skutkuje wyższym poziomem zwrotów.
Co można zrobić?
Szybkie systemy automatycznego pakowania „fit-to-size”, opracowane przez Sparck Technologies i używane przez największe marki na całym świecie, są w stanie produkować ponad 1100 paczek na godzinę. System skanuje i mierzy przedmiot lub grupę przedmiotów do zapakowania i oblicza „najlepiej dopasowany” kształt i rozmiar pudełka. Materiał na opakowanie i jego pokrywę jest wycinany i bigowany na wymiar, składany wokół przedmiotu/ów, a pokrywa zostaje przyklejona za pomocą kleju – co jest szybsze i bardziej nadające się do recyklingu niż użycie taśmy klejącej. Paczki są ważone, etykietowane i gotowe do wysyłki.
Takie podejście rozwiązuje problem odpadów – zużycie tektury jest zwykle mniejsze o 30%, a odpowiednio ciasne dopasowanie eliminuje potrzebę stosowania wypełniaczy. Całkowitą objętość paczek można zmniejszyć o 50%, maksymalizując wykorzystanie przestrzeni w ciężarówce lub naczepie, a także redukując koszty transportu oraz wpływu na środowisko.
Co bardziej istotne dla menedżerów centrum realizacji zamówień, przy szybkości pakowania do 1100 na godzinę najnowsza maszyna CVP Everest może potencjalnie zastąpić do 20 stanowisk ręcznego pakowania. Natomiast dla firm o średnich wolumenach podobne rozwiązanie, CVP Impack, produkuje do 500 pudełek na godzinę i oferuje niemal wszystkie zalety CVP Everest.
Uzasadnienie biznesowe tego typu wdrożenia jest imponujące. Nawet praca „poza szczytem”, przy znacznie niższych wydajnościach, zapewnia szybki zwrot z inwestycji w postaci oszczędności materiałów, niższych kosztów wysyłki i oszczędności siły roboczej, która może zostać przesunięta do innych zadań, takich jak kompletacja. Jednak to w okresach szczytowych systemy CVP Everest i CVP Impack naprawdę się sprawdzają, zwiększając przepustowość bez konieczności rozbudowywania zespołu, a jednocześnie minimalizując obciążenie operacji związanych z wysyłką i dostawą.
Wybierając zautomatyzowane rozwiązanie do dostaw e-commerce, sprzedawcy detaliczni mogą spełnić swoje obietnice realizacji zamówień nawet w najbardziej pracowitych okresach przy jednoczesnym poszanowaniu środowiska, zmniejszeniu ryzyka uszkodzeń w transporcie przy oszczędności pieniędzy.
Więcej informacji na temat zautomatyzowanych rozwiązań pakujących CVP firmy Sparck Technologies można znaleźć na stronie:
www.sparcktechnologies.com
Sparck Technologies – świętujemy 100 lat innowacji (1924–2024) |
---|
W 2024 r. Sparck Technologies świętuje 100 lat światowej klasy inżynierii i innowacji. W ciągu stulecia firma przeszła długą drogę od swoich początków, kiedy rozwijała zmechanizowaną produkcję butów drewnianych, aż do światowego lidera w projektowaniu i produkcji zaawansowanych systemów automatycznego pakowania do zastosowań w handlu elektronicznym na dużą skalę. Nasze zrównoważone rozwiązania były wielokrotnie nagradzane. Dążymy do tego, aby każda paczka wysyłana przez naszych klientów stawała się ambasadorem ich marki. Firma Sparck Technologies z siedzibą w Drachten w Holandii zaopatruje niektóre z największych na świecie marek detalicznych i przemysłowych, wspierając ich kanały e-commerce w wielu regionach geograficznych dzięki wiodącej na rynku wiedzy inżynieryjnej, która łączy w sobie innowacyjność, niezawodność i niezrównaną wydajność. |

Robert Kostera
Country Business Development Manager
Sparck Technologies Polska
Zobacz również